Builder Construction HTML Template

Aksaray Üniversitesi Yemekhane Temel Atma Töreni...

   Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) ikinci sosyal tesisi için inşaat çalışmaları başladı. Yaklaşık 18 milyon liraya mâl olacak tesis için kampüste temel atma töreni düzenlendi.

   ASÜ’nün 2006 yılında kurulduğunu anımsatan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz, 11 yıl önce 3 bin olan öğrenci sayısının bugün 25 bini aştığını; bununla beraber akademik ve idari personel sayısının da artmaya devam ettiğini belirtti. Bu büyümenin yeni tesis ihtiyaçlarını da gündeme getirdiğini kaydeden Yılmaz, “5 bin metrekare büyüklüğe sahip olan mevcut sosyal tesisimiz yetersiz hale gelmeye başladı. Yeni fakültelerin kurulması, bölüm ve program sayılarının artmasıyla, üniversitemize ileriki yıllarda daha çok öğrenci gelecek. Bu nedenle 11 bin metrekare büyüklüğe sahip yeni bir sosyal tesis inşa etmeye başladık” dedi. Bu tesisin içinde 800 kişilik büyük yemek salonu, 150’şer kişilik iki farklı salon, 300 kişilik etkinlik salonu, bağımsız alakart ve VİP salon olacağına dikkat çeken Prof. Yılmaz, “Tesisimizin üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz. 2 yıl içinde bitmesini öngörüyoruz” diye konuştu.

   Tören, kurban kesimi, duaların edilmesi ve temele ilk harcın dökülmesiyle tamamlandı. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş da iştirak etti. 

    Yüklenici firma olan Aydın İnşaat-Elektrik'in firma yetkilisi Mustafa AYDIN “ Aksaray'ımıza ve geleceğimiz olan gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

GALERİ